Acest site foloseste cookie. Navigand in continuare, va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Despre cookie poti sa citesti AICI

Evaluarea subiectului:
  • 2 voturi - 3 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aplicatii din LG Store
Ce aplicatii din LG Store folositi mai des?
Eu YouTube, MeteoNews, CineMagia, Port.ro, LG Cloud, Google Maps, Facebook, Skype, Twitter, iConcerts, Dailymotion, Wild, Vodcast, vTuner si de azi Voyo.
Despre Voyo pot sa va confirm ca functioneaza perfect aplicatia, calitatea imaginii de la filme este de nota 8,5 (adica la nivelul unui canal SD de calitate) iar la canalele live de nota 7,5 adica la nivelul unui canal SD standard.
Raportul calitate/pret este ok.
Sa înțeleg ca lumea își cumpără TV Smart cu sistem de operare fără sa utilizeze funcțiile smart?
Discuțiile despre utilizarea funcțiilor smart precum aplicațiile, utilizarea sau instalarea lor de pe usb sau pe usb trebuiau sa umple forumul pe când eu observ aici plin de subiecte standard gen setarea imaginii, utilizarea telecomenzii, etc
Eu folosesc la greu Smart Share pentru redarea de continut de pe un media server DLNA si browserul web.
Mai intru pe Skype, dar pentru asta ai nevoie de camera web dedicata AN-VC500.

In ce priveste aplicatiile Smart, oferta, in momentul de fata este cea disponibila in LG Store.
Ar mai cateva aplicatii care s-ar putea instala, un exemplu: PlayZ, parca asa ii zice, care este un player pentru Plex Media Server.
Recomand: Smart TV UHD 4K webOS 3.5 generatia 2017: 43UJ6307  
A încercat careva sa instaleze și alte aplicații care nu sunt disponibile în LG Store pentru România?
Eu am schimbat tara, nu mai eram logat însă când am încercat a afișat ca user e înregistrat în alta tara si ca trebuie sa mă înregistrez din nou... Am renunțat gândindu-ma ca pe urma mă defectează după IP ca nu sunt în tara pe care am setat-o.
Am observat ca la modelele vechi cu Netcast se putea instala după stick.ul USB, cu WebOS a încercat careva?
(21-12-2014, 10:49 AM)KapitaK a scris: A încercat careva sa instaleze și alte aplicații care nu sunt disponibile în LG Store pentru România?
Eu am schimbat tara, nu mai eram logat însă când am încercat a afișat ca user e înregistrat în alta tara si ca trebuie sa mă înregistrez din nou... Am renunțat gândindu-ma ca pe urma mă defectează după IP ca nu sunt în tara pe care am setat-o.
Am observat ca la modelele vechi cu Netcast se putea instala după stick.ul USB, cu WebOS a încercat careva?

Salut,
Creaza un user pe http://gb.lgappstv.com/appspc/main/main/main.lge, schimbi tara apoi te loghezi pe TV si apar aplicatii noi in lg store. Asa am instalat cateva aplicatii din UK. De retinut ca dupa ce schimbi tara inapoi pe Romania trebuie sa te loghezi cu userul initial.
Am instalat eu PLAYZ ( un client multimedia ce reda continut de pe NAS/PC cu o interfata grafica). F f bun. De fapt singurul ...
In LG Store costa aprox 3 lire in UK, merita aplicatia? ...adica functioneaza bine?
Da, functioneaza f bine. O am eu de 4 zile instalata. Plexul (clientul de PC) este instalat pe un PC I3 cu 8 GB Ram. Merge f bine. Este f simplu de folosit. Ca un pont...daca vrei ca subtitrarea din fisierul MKV sa fie mai mare trebuie sa setezi acest lucru in aplicatia de pe TV. Exista o singura setare ce mareste TOATE fonturile: atat ale programului cat si a subtitrarii.
PlayZ ul este singura aplicatie ce-ti ofera acces printr-o interfata grafica la colectia de filme/muzica.

Salut,
In primul rand ar trebui rezolvata problema memoriei insuficinete, care nu prea lasa loc de instalat aplicatii ....
Azi a aparut o noua versiune youtube, a avut careva curaj sa faca update? Smile

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)
Recomandari
lg-tv-recomandari Prezentarea TV-urilor din gama 2016
lg-tv-preturi Lista celor mai vandute TV-uri LG
webOS-35 Prezentare webOS 3.5 [2017]

Review-uri
lg-tv-43uj6307-review 43UJ6307 [2017] - Smart TV UHD 4K webOS 3.5
lg-tv-32lh6047-review 32LH6047 - Smart TV FullHD webOS 3.0
lg-tv-32lh530v-review 32LH530V - Game TV FullHD
lg-tv-43uh7507-review 43UH7507 - Smart TV UHD 4K - webOS 3.0
lg-tv-43lh560v-review 43LH560V - Smart TV FullHD - webOS 2.0

Publicitate