Acest site foloseste cookie. Navigand in continuare, va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Despre cookie poti sa citesti AICI

Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LG 49UF8507 - primele impresii
#11
(23-11-2015, 03:49 PM)catanita a scris:
(23-11-2015, 03:43 PM)ascomp a scris:
(23-11-2015, 03:13 PM)catanita a scris: Asa ma gandeam si eu , ca poate are al meu ceva. daca nu rezolv telefonic cu cei de la suport LG o sa il schimb.

Incerca setarile astea de imagine din filmuletul asta si vezi daca e mai bine:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=86&v=Lt1J0kEJs0U

Televizorul tau a fost nou cu folii pe el nu are urme de folosire?

Am verificat inainte sa il deschid si nu avea urme de resigilare. Accesoriile erau prea bine si frumos ambalate ca sa fi fost resigilat. Voi incerca diseara setarile indicate de tine si maine voi reveni cu un raspuns.
Multumesc.
Pacat ca nu ai un video cu problema, dar la ces zici tu daca este vizibil, iti vor schimba TV-ul !
Fara a vedea cred ca stiu ce problema ai si e una legata de panel.
Dar poate daca-l vad e altceva..
#12
Daca nu esti multumit ai dreptul sa-l returnezi sau sa-l schimbi in 10 zile. Conform legii. Insa vei plati transportul.
#13
Am incercat setarile de pe youtube dar nimic. Si a inceput sa faca si mai rau, imaginea a inceput sa fie neclara de la jumatatea ecranului in jos. Azi il voi returna.
#14
Asa am patit eu acum 3 ani cu un Samsung 40D5500 de la AV Store. L-am luat si dupa cateva zile a bubuit si a scos fum. L-am trimis inapoi (pe banii mei) la AV Store si am primit altul nou sigilat - din fericire mai aveau pe stoc. Al 2-lea tv a venit pe banii lor. :-)

Senzatia e foarte nasoala cand se strica un TV nou si scump.


PS: daca il bagi un stick cu un film sau un film 4K ( deci nu de cablu) tot asa se vede?
#15
Am mai gasit din intamplare cazuri pe net cu returnarea televizorului din cauza de bad panel, si pe dincolo, deci se mai intampla, cum ai norocul.

http://www.avsforum.com/forum/166-lcd-flat-panel-displays/1858441-looking-lg-uf8500-4k-tv-info.html


Quote:
Originally Posted by leteruel View Post
Quote:
Originally Posted by metzy25 View Post
I've alreadt exchanged my uf8500 due to a bad panel
What was wrong with it?
The whole top left corner on it was white, brighter scenes would get even worse.
#16
Pare a fi un defect. Poti sa sesizezi la garantii sau sa-l returnezi.
Recomand: Smart TV UHD 4K webOS 3.5 generatia 2017: 43UJ6307  
#17
(24-11-2015, 09:52 AM)ascomp a scris: PS: daca il bagi un stick cu un film sau un film 4K ( deci nu de cablu) tot asa se vede?

Da, asa se vede si daca rulez un film de pe stick sau PC.
#18
La achizitionare [ UF 8507 - 49" ]coletul era sigilat cu 2 panglici din fibra sticla si intinse la maxim. Deci daca coletul a fost prin absurd desfacut ,acele panglici nu se mai pot repune. Si in fine ,banda adeziva este de casa LG care odata dezlipita nu se poate inlocui doar cu banda din comert. Deoarece fiecare individ are o alta viziune asupra imagini , calibrarea tv-ului cu DataColor Spyder3TV nu este relevanta. Eu am facut calibrarea cu acest dispozitiv si nu am fost multumit. LG - tv nu calibreza din fabrica deoarece costurile ar fi uriase. Pentru scheme mai detailate si imagini , doritorii pot apela cu incredere .
#19
Stie cineva cum se seteaza codecul de subtitrare la un film de pe stick sau DLNA sa ramana tot timpul la Windows 1250 pt diacritice?

De cate ori vad un film sunt nevoit sa setez subtitrarea pentru limba romana ca sa se vada corect.

Nu poate tine minte ca implicita setarea subtitrarii ?
#20
(27-11-2015, 09:44 AM)ascomp a scris: Stie cineva cum se seteaza codecul de subtitrare la un film de pe stick sau DLNA sa ramana tot timpul la Windows 1250 pt diacritice?

De cate ori vad un film sunt nevoit sa setez subtitrarea pentru limba romana ca sa se vada corect.

Nu poate tine minte ca implicita setarea subtitrarii ?

Cred ca e un mic bug de firmware la mine daca tin eu bine minte am facut setarea la un film si o am activa la toate acum.


Posibile subiecte înrudite...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizualizări: Ultimul mesaj
  Diferente intre modelele 49UF8507/55UF8507 vs 49UF8517/55UF8517 - review dreamOLED 0 6,397 04-08-2015, 08:07 PM
Ultimul mesaj: dreamOLED

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)
Recomandari
lg-tv-recomandari Prezentarea TV-urilor din gama 2016
lg-tv-preturi Lista celor mai vandute TV-uri LG
webOS-35 Prezentare webOS 3.5 [2017]

Review-uri
lg-tv-43uj6307-review 43UJ6307 [2017] - Smart TV UHD 4K webOS 3.5
lg-tv-32lh6047-review 32LH6047 - Smart TV FullHD webOS 3.0
lg-tv-32lh530v-review 32LH530V - Game TV FullHD
lg-tv-43uh7507-review 43UH7507 - Smart TV UHD 4K - webOS 3.0
lg-tv-43lh560v-review 43LH560V - Smart TV FullHD - webOS 2.0

Publicitate