Acest site foloseste cookie. Navigand in continuare, va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Despre cookie poti sa citesti AICI

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Review 32LB5700 - despachetare si impresii - 42LB5700 / 47LB5700
Televizorul este nou de doua saptamani luat,in momentul cand am facut prima cunostinta cu acest TV si am terminat scanarea posturilor ,setarea televizorului ,am incercat sa inport lista canalelor pentru editarea lor pe comp cu un stic de 6GB formatat in FAT32,acelas stic ,varianta care o foloseam pentru 42LN5400 ,uimirea mi-a fost cand am observat ca defapt noul TV nu mi-a importat corect fisierele pe stic si se bloca pe la 98% dupa aceea urma acesl restart....si nimic concret sa ma anunte ca inportul de pe TV pe stic sa incheiat.Angry
Eu nu am reusti sa inport lisata sa o reeditez cu vechiul soft,pentru a putea sa o folosesc reeditata!!!!
Acum iti cer parerea din ce sti u ,se mai poate face ceva in aceasta privinta la urmatorul update,afecteaza cu ceva buna functionare a televizorului,eu am posibilitatea de ai face return in 30 de zile....
Si ca sa iti raspund si la intrebarea referitoare la softul cu care faceam reeditarea pe LN 5400 da era SortChan
Ai verificat daca fisierul generat de el insusi este importat ?
Recomand: Smart TV UHD 4K webOS 3.5 generatia 2017: 43UJ6307  
(08-07-2014, 08:08 PM)dreamOLED a scris: Ai verificat daca fisierul generat de el insusi este importat ?

Nu am verificat aceasta varianta,sa o incerc?
Cu asta as incepe. Daca TV-ul recunoaste propriul fisier generat, inseamna ca nu are probleme in acest sens.
Urmatorul pas ar fi sa editezi acest fisier cu ultima versiune de aplicatie si sa incerci importul fisierului editat. Atentie....sa pastrezi denumirea fisierului pentru import, pentru ca altfel nu merge.
Parca nu m-as risca Big Grin sa inport pe tv acel fiser ,totusi lipsete o partea GlobalClone00001.TLL!!!!
Mi-a importat doar acest fiser xxLB5700-ZA00001.TLL,nu stiu ce sa zic poate ii fac return nu imi place cand ceva nu functioneaza bine.
As mai avea o intrebare la pasul 3 din conficurarea televizorului pentru receptia posturilor tv...ce ai ales intre Gazda si Salvare ,eu am ales gazda sa influenteze aceasta setare intr-un fel ?Huh
Asa functioneaza acest model. Se genereaza un singur fisier numit xxLB5700-ZB00001.TLL . Asa apare la mine.
Acest fisier l-am editat, am avut grija sa-i pastrez aceiasi denumire si l-am importat din nou.
Poti sa imi detaliezi cum a decurs importarea fisierului la tine ,ai primit un averstisment cum ca importarea a luat sfarsit?Eu primesc o eroare cand conectez sticul la calclator cum ca ceva nu sa scris ceva de genul mai multe voi detalia amanuntit maine.....la mine ajunge la 98% si televizorul isi da restarte si din ce ti-am relatat eu am mai asteptat timp de 30 de min sa imi apara un mesaj cum ca importul a luat sfarsit dar nu imi apare asa ceva .....eu trebuie sa revin in meniul tv sa deconectez sticul de la portul usb.....ceva nu imi miroase bine dar am sa tin cont de sfatul tau si maine am sa verfic daca accepta acel fiser fara sa il reeditez...
Am reusit sa fac acest inport,reeditarea programelor si functioneaza ,doar ca am o nelamurire de ce nu ma avertizeaza cum ca inportul de pe tv pe stik sa terminat .La tine cum functioneaza te avertizeaza printr-un mesaj sau ceva de genu,sigur si la tine functioneaza doar cu un fiser?
Am folosit doar acel fisier si functioneaza!!!
Salut, sunt nou pe aici si imi cer scuze daca m-am incadrat in catecoria care trebuie...
am achizitionat un 32LB5700 recent si cum era de asteptat...telecomanda m-a dezamagit.
Varianta smart AN-RM500, cica ar fi compatibila cu unele serii LB. Nu am gasit nimic specific pentru LB5700, ceea ce ma conduce spre gandul ca-mi trebuie si Dongle-ul ala AN-WR500...pentru a functiona. A incercat cineva telecomanda mai sus mentionata sau aveti alte informatii?

Mai am si un sistem 5.1 pe care nu vad cum sa-l conectes pe stereo decat cu un adaptor mama 3xJack-2xRCA (L/R). Asemenea, a mai incercat cineva un 5.1 pe acest tip de tv sau aveti alte informatii?
Multumesc anticipat.Big Grin[/align]
(03-09-2014, 12:44 PM)emowreck23 a scris: Salut, sunt nou pe aici si imi cer scuze daca m-am incadrat in catecoria care trebuie...

Salut. Bine ai venit :-) .
Pana sa ajungi la o telecomanda Magic, iti recomand sa incerci un mouse wireless.
In ce priveste sistemul audio, ideal ar fi sa utilizezi iesirea optica digitala, daca are asa ceva sistemul audio auxiliar. Daca nu, trebuie sa adaptezi cumva iesirea 2.0 (L+R) a TV-ul la intrarile disponibile in sistemul audio 5.1.

Posibile subiecte înrudite...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizualizări: Ultimul mesaj
  Seria LB5700 - specificatii, caracteristici, pareri, pret - 32LB570B - 32LB5700 dreamOLED 0 11,306 16-04-2014, 07:37 PM
Ultimul mesaj: dreamOLED

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)
Recomandari
lg-tv-recomandari Prezentarea TV-urilor din gama 2016
lg-tv-preturi Lista celor mai vandute TV-uri LG
webOS-35 Prezentare webOS 3.5 [2017]

Review-uri
lg-tv-43uj6307-review 43UJ6307 [2017] - Smart TV UHD 4K webOS 3.5
lg-tv-32lh6047-review 32LH6047 - Smart TV FullHD webOS 3.0
lg-tv-32lh530v-review 32LH530V - Game TV FullHD
lg-tv-43uh7507-review 43UH7507 - Smart TV UHD 4K - webOS 3.0
lg-tv-43lh560v-review 43LH560V - Smart TV FullHD - webOS 2.0

Publicitate