Acest site foloseste cookie. Navigand in continuare, va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Despre cookie poti sa citesti AICI

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Review 32LF630V - utilizare si impresii - 40LF630V / 43LF630V / 49LF630V / 55LF630V
#41
Sad 
@icarus, problema cu Travel HD persista la mine... Am scos programul din lista, am verificat ca nu e acolo, am facut un tur complet al canalelor si totul era ok. In decursul zilei acesta a reaparut de unul singur si la o zapare am dat iar peste el blocand televizorul din nou...
#42
@ionatara, sunt in ac. situatie. Aseara am scos canalul din lista si, cum ai spus si tu, totul era ok. Insa azi dupa amiaza m-a trezit sotia sa imi spuna ca televezorul s-a blocat pe un canal si nu poate face nimic. Problema se manifesta doar la televizoarele smart (sau cel puti la unele modele). Eu mai am un televizor LG non-smart (42LB5610) si acolo totul este ok. I-am sunat si pe cei de la RCS si mi-au zis ca la ei totul este ok si problema este la televizor (inclin sa le dau dreptate deoarece pe televizorul non smart nu intampin aceasta problema.)

LE: am vb acum un minut cu un prieten care are un smart tv Samsung (tot abonat RDS) si el nu are aceasta problema.
#43
Cum ai scos canalul din lista? Din tv sau cu soft si apoi copiate via USB? (Eu le-am importat de fiecare data, acum incerc si "manual", din tv)
#44
Le-am scos din soft si importate apoi. O sa incerc si eu varianta din tv. Din ceea ce am citit si pe un alt forum, unii posesori de televizoare LG mai "norocosi" au probleme si cu eurosport HD.
#45
(16-08-2015, 09:52 PM)icarus a scris: Le-am scos din soft si importate apoi. O sa incerc si eu varianta din tv. Din ceea ce am citit si pe un alt forum, unii posesori de televizoare LG mai "norocosi" au probleme si cu eurosport HD.

Salut si eu am aceasi problema de vineri seara cu Travel de 30 de minute am vorbit cu cei de la LG prin telefon si o sa verifice problema
#46
Incep sa cred ca este vorba despre o culpa comuna LG-RCS. Nu stiu ce au modificat cei de la RCS in modul de transmisie dar se pare ca in combinatie cu anumite televizoare intervin problemele semnalate. Am mai vorbit astazi cu un coleg de servici (are LG 32LN575S) care are si el aproximativ acelasi probleme. Daca mie mi se blocheaza televizorul, lui i se restarteaza atat pe travel HD cat si pe eurosport HD.

@ionatara, dupa ce am scos din tv si am dezactivat (tot din tv) actualizarea automata a canalelor, nu am mai avut probleme. Mai exact, nu mi-a mai aparut in lista travel HD.
#47
La fel am facut si eu de cand am vorbit ultima data. Acum, ca optiunea asta de actualizare automata este dezactivata, o sa incerc din nou cu sortarea canalelor folosing chansort-ul.
In alta idee, voua va merge sa conectati aplicatiile android LG TV Plus sau LG TV SmartShare? Mie niciuna nu imi vede tv-ul.
#48
Eu am reusit fara probleme sa conectez LG TV Plus pe HTC ONE M8 5.0.2 O sa incerc si SmartShare si revin cu update.
TV: 50LF652V
#49
salut, am aceeasi problema cu 43lf630v cumparat de 1 luna si s-a blocat pe travel hd. L-am dus ieri in service si se pare ca trebuie schimbata o piesa, nu stiu care inca.
In alta ordine de idei, a obtinut cineva un negru cat de cat ok, pentru ca mi se pare ca e mai mult gri si mai ales pe la colturi?
CE setari sunt de facut?
Multumesc.
#50
La fel am patit si eu dar l-am scos din lista Travel HD si merge perfect, merge cum va HDD portabil de 1TB a incercat cineva?


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)
Recomandari
lg-tv-recomandari Prezentarea TV-urilor din gama 2016
lg-tv-preturi Lista celor mai vandute TV-uri LG
webOS-35 Prezentare webOS 3.5 [2017]

Review-uri
lg-tv-43uj6307-review 43UJ6307 [2017] - Smart TV UHD 4K webOS 3.5
lg-tv-32lh6047-review 32LH6047 - Smart TV FullHD webOS 3.0
lg-tv-32lh530v-review 32LH530V - Game TV FullHD
lg-tv-43uh7507-review 43UH7507 - Smart TV UHD 4K - webOS 3.0
lg-tv-43lh560v-review 43LH560V - Smart TV FullHD - webOS 2.0

Publicitate