Acest site foloseste cookie. Navigand in continuare, va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Despre cookie poti sa citesti AICI

Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Televizor LG 49UB850V - Ultra HD
#71
De unde ai instalat aceasta versiune?
De pe forumul rusesc sau este disponibila OTA ?
Recomand: Smart TV UHD 4K webOS 3.5 generatia 2017: 43UJ6307  
#72
Nu este ota e doar beta:
http://webos-forums.ru/topic3131.html
Cele mai noi beta le gasesc aici.
#73
Este beta dar merge foarte bine, televizorul pleaca mult mai repede, parca este mai cursiv in meniu si aplicatii, wifi nu folosesc eu, il am pe cablu conectat la retea.
Pe LG support UK apare 04.55.04 ca versiune finala, http://www.lg.com/uk/support/software-manuals#
A reusit cineva sa faca screen sharing cu Windows 7/8/8.1 si sa fie si stabil sau wifi direct?
Voi ce setari aveti la picture?
O zi buna.
PS: chiar daca am alerta setata sa imi vina email cand apare reply la topic, totusi nu primesc nimic... Why?
#74
Personal nu am facut setari la imagine sunt multumit de cele standard poate si din cauza ca ma uit la el de la vre 3.5 -4 m .
Pe win nu am incercat screen sharing cat timp am legatura de 10 m hdmi .
#75
Un bun mod de a seta imaginea pentru incepatori https://www.avforums.com/PicturePerfect/
#76
Noul firmware Beta 05.10.1 pentru UB850 si UB950 functioneaza mai bine ca versiunile vechi , l-am testat de 2 zile si este mai mult decat OK
Webos 2.0 Litle (cel mai probabil) si rapiditate plus faptul ca poti sa vezi ce este la TV si se inregistreaza tot ce ai urmarit pana atunci plus alte functii noi va las sa le descoperiti per total cel mai bun firmware pana acum pentru acete modele.
#77
O veste buna.
Recomand: Smart TV UHD 4K webOS 3.5 generatia 2017: 43UJ6307  
#78
Sal.,
Folosete cereva din voi combinatia dintre acest TV si sistemul Home Theatre LG BH9540TW pe 9.1 Ch ?
Daca da cum e mai bine sa conectez TV-ul la sistemul audio, prin intermediul Optical S/PDIF sau pe cel clasic cu RCA / HDMI ?
Cate intrari Optical S/PDIF are sistemul audio ?
Eu as vrea sa leg prin intermediul Opticat S/PDIF atat TV-ul cat si PC-ul in caz ca are doua intrari .
Multumesc .
#79
Salut eu folosesc la acest TV un sistem LG BH7230 conexiunea prin ARC este mult mai ok. sistemul se aprinde si se stinge singur odata cu tv-ul, isi modifica volumul din tv. daca dai open disc pe sistem de aprinde tv-ul singur + ca poti reda imagine de pe sistem. Iti recomand cu caldura sistemul ARC apoi daca vrei bagi optical pc-ul.
#80
Sal.,
Si ce fel de cablu trebuie sa cumpar pentru aceasta conectare de tip ARC ?
SI care sunt mufele de legatura dintre tv si sistem ?
HDMI sau de care ?
Multumesc .


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)
Recomandari
lg-tv-recomandari Prezentarea TV-urilor din gama 2016
lg-tv-preturi Lista celor mai vandute TV-uri LG
webOS-35 Prezentare webOS 3.5 [2017]

Review-uri
lg-tv-43uj6307-review 43UJ6307 [2017] - Smart TV UHD 4K webOS 3.5
lg-tv-32lh6047-review 32LH6047 - Smart TV FullHD webOS 3.0
lg-tv-32lh530v-review 32LH530V - Game TV FullHD
lg-tv-43uh7507-review 43UH7507 - Smart TV UHD 4K - webOS 3.0
lg-tv-43lh560v-review 43LH560V - Smart TV FullHD - webOS 2.0

Publicitate