Acest site foloseste cookie. Navigand in continuare, va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Despre cookie poti sa citesti AICI

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Televizor care se restarteaza singur.
Buna ziua,

De 30 de luni am acest televizor lg 32LA620S,smart-3d.Acum cateva zile a inceput sa aiba urmatoarea problema:-in timp ce urmaresc o emisiune,de exemplu,acesta se inchide si se redeschide singur,la intervale neregulate.Cateodata se restarteaza de 2-3 ori intr-o ora,cateodata merge si cateva ore fara sa se restarteze.Precizez ca este iesit din garantie.Daca ati mai intalnit aceasta problema va rog sa-mi spuneti cum se poate rezolva.

Va multumesc!
Incearca o resetare la valorile din fabrica.
Ai facut recent update de firmware?
Recomand: Smart TV UHD 4K webOS 3.5 generatia 2017: 43UJ6307  
(04-01-2016, 03:17 PM)dreamOLED a scris: Incearca o resetare la valorile din fabrica.
Ai facut recent update de firmware?

Resetarea din fabrica am facut-o si am aceeasi problema.
Nu stiu cum sa fac update de firmware.
Vezi pe youtube is atatea, in principiu dai jos fisierul faci un folder pe rootul usb-ului cu numele LG_DTV sper sa nu gresesc, copiezi in el fiserul descarcat si bagi apoi stickul in tv si urmezi pasi de pe ecran.
Vezi pe stikerul din spate exact ce model e (sa si mai bine din informatiile din tv) sa nu dai alt firmware !!!!!
Daca nici atunci nu merge mai mult de 65% este sursa.
Asa zic si eu.

La modelul tau poti sa faci update de firmware si in mod direct prin OTA. Adica, conectezi TV-ul la internet si in setari ai verificare versiune/actualizare de firmware.
Ideea e sa elimini "posibilitatea" de a fi o problema de software. Daca problema persista, este ceva hardware, posibil sursa dupa cum zice @nicu
Recomand: Smart TV UHD 4K webOS 3.5 generatia 2017: 43UJ6307  

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)
Recomandari
lg-tv-recomandari Prezentarea TV-urilor din gama 2016
lg-tv-preturi Lista celor mai vandute TV-uri LG
webOS-35 Prezentare webOS 3.5 [2017]

Review-uri
lg-tv-43uj6307-review 43UJ6307 [2017] - Smart TV UHD 4K webOS 3.5
lg-tv-32lh6047-review 32LH6047 - Smart TV FullHD webOS 3.0
lg-tv-32lh530v-review 32LH530V - Game TV FullHD
lg-tv-43uh7507-review 43UH7507 - Smart TV UHD 4K - webOS 3.0
lg-tv-43lh560v-review 43LH560V - Smart TV FullHD - webOS 2.0

Publicitate