Acest site foloseste cookie. Navigand in continuare, va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Despre cookie poti sa citesti AICI

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ecran LG LB650V
Am achizitionat modelul descris in titlu.N-am nimic de reprosat,dar am observat ca in partea stanga a ecranului imediat langa marginea verticala (cum privesc spre tv) este o banda aproape insesizabila,transparenta,de vreo 2mm latime pe toata lungimea marginii stangi a tv-ului, vizibila mai ales pe culori mai deschise.sa fie un defect de fabricatie?Dodgy
E greu sa ne dam seama despre ce e vorba.
In mod normal, panelul trebuie sa fie iluminat uniform.
O poza ar lamuri mai bine lucrurile.
Recomand: Smart TV UHD 4K webOS 3.5 generatia 2017: 43UJ6307  
Ok.Am facut niste poze in care am indicat prin sageti acea banda.

Pe negru nu se observa.doar pe culori deschise.
Sper sa se vada.

Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)

(03-03-2015, 02:26 PM)larkin a scris: Ok.Am facut niste poze in care am indicat prin sageti acea banda.

Sper sa se vada.

Fiind un direct Led pot aparea asemenea probleme la pa ele , dar fiind prea pronuntat dupa mine este un defect cam suparator.
(04-03-2015, 07:45 PM)nicugoalkeper a scris:
(03-03-2015, 02:26 PM)larkin a scris: Ok.Am facut niste poze in care am indicat prin sageti acea banda.

Sper sa se vada.

Fiind un direct Led pot aparea asemenea probleme la pa ele , dar fiind prea pronuntat dupa mine este un defect cam suparator.

Si crezi ca daca il trimit in service la garantii mi-l schimba?Ma indoiesc..O sa zica ca din punctul lor de vedere nu este considerat un defect.Ca si in cazul pixelilor morti pentru care asigura garantia DOAR daca sunt peste 4-5 dusi.
Pe mine ma intereseaza daca alti posesori ai aceluiasi model au observat chestia asta.
Sa stii ca daca pui putina presiune pe ei? ei il vor schimba caci e un defect la ce vad eu din poza, nu lasa licrurile sa evolueze ci actioneaza.
Mai nou este mult mai usor sa iti schimbe un produs fata de acum 3-4 ani cand erai dus cu zaharelul. Incearca si fii ferm pe pozitie si o sa vezi ca i-l schimba. Nu se poate remedia din setari sau repara (sunt defecte din procesul de unire al straturilor care formeaza panoul)!!!!!!
Daca iti place cu defectul ramai daca nu ...

Posibile subiecte înrudite...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizualizări: Ultimul mesaj
  LB650V probleme gyz 4 4,890 01-09-2015, 04:59 PM
Ultimul mesaj: gyz

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)
Recomandari
lg-tv-recomandari Prezentarea TV-urilor din gama 2016
lg-tv-preturi Lista celor mai vandute TV-uri LG
webOS-35 Prezentare webOS 3.5 [2017]

Review-uri
lg-tv-43uj6307-review 43UJ6307 [2017] - Smart TV UHD 4K webOS 3.5
lg-tv-32lh6047-review 32LH6047 - Smart TV FullHD webOS 3.0
lg-tv-32lh530v-review 32LH530V - Game TV FullHD
lg-tv-43uh7507-review 43UH7507 - Smart TV UHD 4K - webOS 3.0
lg-tv-43lh560v-review 43LH560V - Smart TV FullHD - webOS 2.0

Publicitate