Acest site foloseste cookie. Navigand in continuare, va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Despre cookie poti sa citesti AICI

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mi se "sterg" canalele...
buna, revin cu o problema ciudata la acest model de LG, si anume de ceva vreme incoace "dispar" canalele... chiar daca le-am sortat dupa o vreme cateva canale pur si simplu nu se mai regasesc in lista. exemplu: de la 1 - 22 totul ok de la canalul 22 am ceva de genul 24, 25, 28, 29, 31... mi-am salvat pe stick lista de canale preferentiale, dupa ce imi dau seama ca lipsesc cateva iar copiez de pe stick in TV... mi se pare foarte enervand de la o vreme... intrebarea mea este daca exista cumva vre-un buton pt stergerea canalelor, sau o succesiune simpla de butoane prin care se pot sterge canale..??? pt ca eu nu mai inteleg ce se intampla... i-am facut si update la ultima versiune, i-am facut revenire la setari de fabrica... de toate.. si tot "dispar" canalele.. daca stiti careva vreo solutie pls ajutati-ma si pe mine... cu respect.
De obicei am vazut aceasta problema in urmatoarele cazuri:
1. Sa folosit Chansort pentru aranjare.
2. Lista nu sa salvat corect pe stick. (rar)
3. Ai functia de actualizare a canalelor activa, iar cei de la capat (headend) se joaca cu LCN-ul.

O solutie provizorie (merge unele ori) salveza toate programele intr-o lista de favorite!

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)
Recomandari
lg-tv-recomandari Prezentarea TV-urilor din gama 2016
lg-tv-preturi Lista celor mai vandute TV-uri LG
webOS-35 Prezentare webOS 3.5 [2017]

Review-uri
lg-tv-43uj6307-review 43UJ6307 [2017] - Smart TV UHD 4K webOS 3.5
lg-tv-32lh6047-review 32LH6047 - Smart TV FullHD webOS 3.0
lg-tv-32lh530v-review 32LH530V - Game TV FullHD
lg-tv-43uh7507-review 43UH7507 - Smart TV UHD 4K - webOS 3.0
lg-tv-43lh560v-review 43LH560V - Smart TV FullHD - webOS 2.0

Publicitate