Acest site foloseste cookie. Navigand in continuare, va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Despre cookie poti sa citesti AICI

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
redare live tv
Hello
Am achizitionat un tv 42lb671 si am urmatoarea problema: Dupa conectarea la internet prin wifi browserul lui nu poate reda posturile tv care transmit live pe net (gen digi 24). Tv-ul intra pe site-ul respectiv dar player-ul grenereaza un mesaj de eroare sau apare doar o captura de imagine a canalului respectiv.
Pare a fi o problema de soft. A mai patit cineva asa ceva? Am soliocitat si sprijinul celor de la LG dar mi-au spus ca au inaintat problema spre analiza si deocamdata nimic. Multumesc anticipat
Problema e legata de streamul celor de la DIGI, emisiunile inregistrate merg la mine dar sunt mp.4 pe cand cele de la digi24 live sunt un formt nerecunoscut de TV.
Probabil un fix in soft va repara problema.
(18-06-2015, 05:43 PM)nicugoalkeper a scris: Problema e legata de streamul celor de la DIGI, emisiunile inregistrate merg la mine dar sunt mp.4 pe cand cele de la digi24 live sunt un formt nerecunoscut de TV.
Probabil un fix in soft va repara problema.

Multumesc. Ceea ce este ciudat este ca celalalt tv lg pe care il posed 42la690 merge perfect. Cam ciudat ca un produs mai nou sa aiba o astfel de problema deja rezolvata, cu atat mai mult cu cat niciun post care emite live (din cele incercate de mine) nu este redat de lb671
Modelul LA390 are sistem de operare Netcast care are suport pentru Flash Player.
TV-urile cu webOS nu mai redau continut flash.
Asta ar putea fi o explicatie pentru anumite streaming-uri live.
Evident, tendinta este de a se renunta la control-ul flash in web browser-e si de a se migra pe streaming nativ in HTML 5. Sunt inca multe site-uri care nu si-au actualizat platforma pentru compatibilitate cu standardul HTML5 .

In ce priveste streaming-ul live de pe Digi 24, s-ar putea sa fie un format nesuportat inca de tv.
Recomand: Smart TV UHD 4K webOS 3.5 generatia 2017: 43UJ6307  
Am verificat umpic dar doar cu telefonul,, care ma trimite din browser in mxplayer, unde am vazut care este problema pe televizor:
Digi trimite de fapt o list .m3u ( lista IPTV) pe care TV-ul nu o stie citi.
Pentru a o putea viziona pe tv este nevoie de o aplicatie de IPTV.
Momentan tv-ul nu stie sa interpreteze m3u, streamul propriu zis este un h264 video si audio acc.

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)
Recomandari
lg-tv-recomandari Prezentarea TV-urilor din gama 2016
lg-tv-preturi Lista celor mai vandute TV-uri LG
webOS-35 Prezentare webOS 3.5 [2017]

Review-uri
lg-tv-43uj6307-review 43UJ6307 [2017] - Smart TV UHD 4K webOS 3.5
lg-tv-32lh6047-review 32LH6047 - Smart TV FullHD webOS 3.0
lg-tv-32lh530v-review 32LH530V - Game TV FullHD
lg-tv-43uh7507-review 43UH7507 - Smart TV UHD 4K - webOS 3.0
lg-tv-43lh560v-review 43LH560V - Smart TV FullHD - webOS 2.0

Publicitate