Acest site foloseste cookie. Navigand in continuare, va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Despre cookie poti sa citesti AICI

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tv 80 cm led
Buna seara, am o mare rugaminte, vreau sa cumpar un tv smart led diag. max. 80 cm buget 1500-1600. si nu stiu ce sa aleg, din tot ce am citit pe aici intru in ceata tot mai tare, e clar ca un tv perfect nu iau la bugetul asta, dar totusi un sfat ar fi binevenit, eu urmaresc cel mai mult prog. tv ( am receiver hd +antena de la t-elekom), dar vad si filme din colectia mea, cele mai multe sunt format dvd, mai intru si pe facebook si pe youtube deci folosesc si partea tv si smart cam in egala masura. Din ce stiu cel mai important la un tv pe partea de imagine este contrastul static si rata de refresh dar la diag. asta mai mare de 50 hz nu am gasit, ezit intre cateva modele, lg 32lf 580 , lg 32 lf 630 sau un samsung 32 j5500 , fiecare are plus si minus. La samsung contrastul e 3000:1 imaginea are un mic plus, la lg 580 netcastul se zice ca merge mai bine ca web os de la 630, dar care are potential dupa actulizarea firmware si acea telec. magica., dar cele 2 lg-uri au contrast 1000:1 ( low contrast ) ceva minus la imagine fata de samsung dar unghi mai bun de vizualizare. Am vazut n tv-uri in showroom-uri si nu prea sesizez mare dif. la imagine poate doar la Sony dar care are partea de smart mai nereusita, deci poate partea de smart intre cele 3 sa ma ajutati cu un sfat pt. alegerea tv-ului. scuzati lungimea mesajului dar cu cat citesc mai mult despre ele nu mai stiu ce sa aleg. Multumesc mult si astept o parere pertinenta despre cele 3 modele, eventual alt model de 80cm sa fie bune ambele functii. Multa sanatate
Iti recomand un Samsung sau un LG in ordinea asta. la Samsung din seria 5500 daca nu vrei 3D am avut eu si e f OK. La banii astia gasesti cate vrei, gasesti si de 102 cm poate.
Buna seara revin cu o rugaminte, am cumparat pana la urma un LG de 32lf630 si vreau sa intreb daca pot sa vad pe el filme blu-ray, am un film blu-ray 1080p DTS x264 de 22 GB se poate vedea pe el si cum sa fac sa-l vad ? multumesc mult
Numai cu un blueray sa un PC.
In cazul PC-ului este Cyberlink PowerDVD si alte aplicatii....

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)
Recomandari
lg-tv-recomandari Prezentarea TV-urilor din gama 2016
lg-tv-preturi Lista celor mai vandute TV-uri LG
webOS-35 Prezentare webOS 3.5 [2017]

Review-uri
lg-tv-43uj6307-review 43UJ6307 [2017] - Smart TV UHD 4K webOS 3.5
lg-tv-32lh6047-review 32LH6047 - Smart TV FullHD webOS 3.0
lg-tv-32lh530v-review 32LH530V - Game TV FullHD
lg-tv-43uh7507-review 43UH7507 - Smart TV UHD 4K - webOS 3.0
lg-tv-43lh560v-review 43LH560V - Smart TV FullHD - webOS 2.0

Publicitate