Acest site foloseste cookie. Navigand in continuare, va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Despre cookie poti sa citesti AICI

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ce model recomandati ? LG 43UF6407 sau LG 42LF652V. Merita 4k si de ce
#21
Din nefericire conetica este la pamant, conwctori de slaba calitate.
Da nu m-am exprimat prea bine jack 3.5 arw un standard dar nu prea este respectat, datorita mufei mama care permite o diferenta de +-5% foarte mult pentru o mufa (marea majoritate ofera +-1%). Bine inteles ca difera de la producator la producator dar chinezariile is cam asa.
Parca nu mai tin minte dar parca prin Smart share nu suporta DTS. Fa un server plex si e mult mai ok. Foloseste aplicatia aftermarket sau cea proprietara.
#22
(22-03-2016, 01:08 PM)ascomp a scris: La mine pe 49UF8507 daca am un film pe calculator si vreau sa-l redau pe tv prin Smart Share si filmul este mkv cu sunet DTS nu merge, nu se audi pe Home Cinema -ul meu Panasonic. Este afisat pe Home Cinema DTS clipind. Nu am avut niciodata problema asta pe vechiul tv Samsung in 3 ani. Daca e sunet Dolby e Ok, se aude f bine, numai DTS nu vrea. E ca si cum daca e format DTS televizorul nu scoate sunetul ( pe optic) , se aude numai la tv. Stiam de mai multi ani ce ceva cu LG si licenta pt DTS. Deci numai DTS nu scoade ca format audio, orice alt format merge e OK.

Colega @ascomp ! ... Eu nu am incercat a reda fisiere din PC , dar mai simplu este sa descarci fisierul[ filmul] pe un HDD sau Stick si atunci o sa ai sunet DTS . Acum am citit cele scrise de tine si am facut o proba cu un film cu audio DTS in vechiul sist.5.1 . Se aude dar la un volum mai scazut[?] . Am bagat totusi un film 1080p WEB-DL 6CH x265 HEVC-DTS si se aude perfect.. Am incercat a scoate semnal audio [ inainte de a lua un sounbar] din Euroscart si bucuria a fost de scurta durata. Aveam sunet in 5.1/analog perfect dar doar in partea Live Tv. [programe]. Pe USB se taia sunetul .De ce ? , am renuntat .
#23
I-am dat de cap.

Merge mkv cu sunet DTS pe home cinema numai daca in setari la Iesire audio bifez Lg Sound Sync (optic), daca merg pe Iesire audio simultana cu difuzorul tv intern ca pana acuma nu se aude sunetul in Home cinema.

Nu ma intrebati de ce ca nu stiu...


Posibile subiecte înrudite...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizualizări: Ultimul mesaj
  LG 42LF652V sau LG 42LB670V, ce sa aleg? jojo762010 7 7,411 22-11-2015, 05:56 PM
Ultimul mesaj: jojo762010

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)
Recomandari
lg-tv-recomandari Prezentarea TV-urilor din gama 2016
lg-tv-preturi Lista celor mai vandute TV-uri LG
webOS-35 Prezentare webOS 3.5 [2017]

Review-uri
lg-tv-43uj6307-review 43UJ6307 [2017] - Smart TV UHD 4K webOS 3.5
lg-tv-32lh6047-review 32LH6047 - Smart TV FullHD webOS 3.0
lg-tv-32lh530v-review 32LH530V - Game TV FullHD
lg-tv-43uh7507-review 43UH7507 - Smart TV UHD 4K - webOS 3.0
lg-tv-43lh560v-review 43LH560V - Smart TV FullHD - webOS 2.0

Publicitate